Termín: 17. 10. 2023
Čas: 9:00–16:00
Místo: Ostrava/ Online ZOOM (mikrofon + kamera)
Max. počet účastníků: 12
Základní cena: 3000 Kč
Zvýhodněná cena: 2500 Kč

Pro zaměstnance registrovaných poskytovatelů sociálních služeb (do poznámky vložte odkaz na zápis vaší organizace v registru https://www.mpsv.cz/registr-poskytovatelu-sluzeb)
a pro studenty-samoplátce, do poznámky v přihlášce uveďte školu – platí pro řádné denní studium Bc., Mgr. Ing. (limit do 26 let)

Akreditace: MŠMT DVPP: MSMT-781/2023-1-182
MPSV - A2023/0250-SP/PC/PP
8 vyuč.hodin

Cílová skupina

Tento jednodenní zážitkový seminář je určený pro sociální pracovníky, psychology, pedagogické pracovníky, pracovníky PPP, pracovníky ve zdravotnictví, všem kteří pracují s teenagery a jejich rodinou. Zároveň je přínosný i pro studenty psychologických, pedagogických a sociálních oborů a širokou veřejnost.

 

Možnost objednání semináře pro skupinu (max. 12 – 15 osob): cena dohodou v Moravskoslezském, Olomouckém kraji, Zlínském kraji a Jihomoravském kraji – ve větší vzdálenosti bude kalkulována doprava a čas lektora stráveného na cestě individuálně. Máme k dispozici vlastní učebnu ulice Dvorní 9, Ostrava-Poruba.

 

Cíl kurzu

Stává se vám, že si s teenagery nerozumíte? Chcete vědět, jak můžete ovlivnit míru porozumění a jak to udělat tak, abyste se vy i teenager mohli cítit spokojeně? Zajímá vás, jak souvisí komunikace s našimi potřebami? Víte, proč jsou z hlediska fungování mozku teenageři náchylnější k emočním reakcím? A daří se vám v komunikaci naslouchat tak, abyste motivovali teenagera s vámi otevřeně mluvit?

Cílem semináře je teoreticky a především prakticky seznámit s přínosy a specifiky aktivního naslouchání a respektující a efektivní komunikace s teenagery a to především formou interaktivních cvičení a tréninků.

V úvodu si účastníci připomenou a shrnou poznatky vývojové psychologie a seznámí se se základními specifiky práce s dětmi staršího školního věku a adolescenty. Dále se účastníci seznámí s metodou aktivního naslouchání a jejími technikami (Parafrázování, Objasňování, Shrnutí, Povzbuzování, Zrcadlení, Uznání), zásadami a přínosy. Seznámí se s principy efektivní nenásilné respektující komunikace, které vedou k úspěšnému rozhovoru (Pozorování, Pocity, Potřeby, Prosba).

Účastníci si formou interaktivních cvičení techniky prakticky vyzkouší a naučí se je aplikovat na zvolené situace ze své praxe.

Obsah kurzu

Obsahem kurzu je seznámení účastníků s teoretickými a praktickými informacemi k tématu aktivního naslouchání a respektující komunikace při práci s teenagery. Všechny techniky jsou prezentovány prožitkovou formou a jsou nacvičovány ve dvojicích/skupinkách, aby podpořily kompetenci účastníků. Účastníci si formou interaktivních cvičení techniky prakticky vyzkouší a tak si osvojí praktické dovednosti.

Jde o praktický kurz, kde:

  • pochopíte, co všechno se do komunikace promítá
  • dozvíte se, jak se vyvíjí mozek teenagera
  • naučíte se a nacvičíte techniky aktivního naslouchání
  • natrénujete si rozhovory podle principů respektující komunikace
  • vyzkoušíte, jak si poradit s obtížnými situacemi v komunikaci s teenagery

Pro děti „pubertálního“ věku doporučujeme kurz Koučování teenagerů.

Chcete se přihlásit na kurz?