Termín: Možnost registrace. Termín brzy zveřejníme.
Čas: 9:00–16:00
Místo: On-line na ZOOM/Dvorní 9, Ostrava
Max. počet účastníků: 12
Základní cena: 3000 Kč
Zvýhodněná cena: 2500 Kč

Zlevněná cena pro studenty - samoplátce 2 500 Kč (do poznámky uveďte student a školu). Zlevněná cena platí pro první řádné studium SŠ, VŠ max do věku 26 let. Slevu je možné uplatnit po odeslání elektronického výpisu potvrzení o studiu.

Zlevněná cena 2 500 Kč pro účastníky výcvikového kurzu "INTECO - integrativní kouč" (do poznámky uveďte účastník INTECA).

Sleva pro samoplátce na každý třetí absolvovaný kurz za obdobní daného školního roku (září - červen) a to ve výši 500 Kč na třetí absolvovaný kurz (do poznámky uveďte třetí kurz).

Akreditace: MŠMT DVPP: MSMT-781/2023-1-182 (prezenční i webinář)
MPSV - A2023/0250-SP/PC/PP (prezenční i webinář)
8 vyuč.hodin

Kurz určen těm, kdo pracují s teenagery (12 a více let). Jak funguje mozek teenagera. Jak na obtížné situace v komunikaci s nimi. Respekt, naslouchání, trénink.

Cíle

Stává se vám, že si s teenagery nerozumíte? Chcete vědět, jak můžete ovlivnit míru porozumění a jak to udělat tak, abyste se vy i teenager mohli cítit spokojeně? Zajímá vás, jak souvisí komunikace s našimi potřebami? Víte, proč jsou z hlediska fungování mozku teenageři náchylnější k emočním reakcím? A daří se vám v komunikaci naslouchat tak, abyste motivovali teenagera s vámi otevřeně mluvit?

Cílem semináře je teoreticky a především prakticky seznámit s přínosy a specifiky aktivního naslouchání a respektující a efektivní komunikace s teenagery a to především formou interaktivních cvičení a tréninků.

V úvodu si účastníci připomenou a shrnou poznatky vývojové psychologie a seznámí se se základními specifiky práce s dětmi staršího školního věku a adolescenty. Dále se účastníci seznámí s metodou aktivního naslouchání a jejími technikami (Parafrázování, Objasňování, Shrnutí, Povzbuzování, Zrcadlení, Uznání), zásadami a přínosy. Seznámí se s principy efektivní nenásilné respektující komunikace, které vedou k úspěšnému rozhovoru (Pozorování, Pocity, Potřeby, Prosba).

Účastníci si formou interaktivních cvičení techniky prakticky vyzkouší a naučí se je aplikovat na zvolené situace ze své praxe.

Obsah kurzu

Obsahem kurzu je seznámení účastníků s teoretickými a praktickými informacemi k tématu aktivního naslouchání a respektující komunikace při práci s teenagery. Všechny techniky jsou prezentovány prožitkovou formou a jsou nacvičovány ve dvojicích/skupinkách, aby podpořily kompetenci účastníků. Účastníci si formou interaktivních cvičení techniky prakticky vyzkouší a tak si osvojí praktické dovednosti.

Jde o praktický kurz, kde:

  • pochopíte, co všechno se do komunikace promítá
  • dozvíte se, jak se vyvíjí mozek teenagera
  • naučíte se a nacvičíte techniky aktivního naslouchání
  • natrénujete si rozhovory podle principů respektující komunikace
  • vyzkoušíte, jak si poradit s obtížnými situacemi v komunikaci s teenagery

Cílová skupina

Tento jednodenní zážitkový seminář je určený pro sociální pracovníky, psychology, pedagogické pracovníky, pracovníky PPP, pracovníky ve zdravotnictví, všem kteří pracují s teenagery a jejich rodinou. Zároveň je přínosný i pro studenty psychologických, pedagogických a sociálních oborů a širokou veřejnost.

 

Možnost objednání semináře pro skupinu (max. 12 – 15 osob): cena dohodou v rámci České republiky (příp. i Slovenské republiky) – ve větší vzdálenosti bude kalkulována doprava a čas lektora stráveného na cestě individuálně. Máme k dispozici vlastní učebnu ulice Dvorní 9, Ostrava-Poruba. Možnost objednání i on-line kurzu.

 

Reference

  • Odnáším si praktické náměty ke komunikaci nejen s teenagery. Oceňuji praktický nácvik situací. Děkuji za podněty k přemýšlen ía komunikaci.
  • Když kurz probíhal cítila jsem se příjemně a neměla jsem problém s komunikací. Odnáším si vědomí toho, že na sobě musím ještě zapracovat. Uklidnilo mě, že jsem normální, když reaguji podrážděně. Že to lze změnit, ale že to zabere hodně času.
  • Zajímavé byl o zamyšlení se nad způsobem komunikace. Odnáším si, že je potřeba vyhnout se nevyžádaným radám a mnoho dalšího vč. aktivizační hry. Děkuji za váš čas, který jste nám věnovala.
  • Děkuji za příjemný kurz a cenné rady pedagogům. Budu si více všímat a vnímat sdělení žáků, a zaměřím se na používání vhodnějších slovních spojení a ve vyjadřování.

 

 

Pro děti „pubertálního“ věku doporučujeme kurz Koučování teenagerů.

Chcete se přihlásit na kurz?